Reprezentant Vanzari

Criterii de selectie

Cerinte
• Experienta de minim 2 ani in vanzari de echipamente electrice, sanitare sau materiale de constructii;
• Cunostinte Microsoft Office;
• Permis de conducere categoria B;
• Studii - Liceu sau studii superioare (profilul tehnic reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Promovarea si comercializarea in zona alocata a gamei de produse in conformitate cu standardele si politicile companiei;
• Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
• Dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii companiei si atragerea de noi clienti;
• Negocierea contractelor si urmarirea derularii lor in limita arie de competenta;
• Indeplinirea obiectivelor de lunare de vanzari si incasari;
• Dezvoltarea de solutii tehnice adaptate cerintelor clientilor;
• Realizarea rapoartelor periodice de activitate.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana dinamica, organizata, cu bune abilitati de comunicare si colaborare cu clientii, capabila sa vina in intampinarea clientului pentru a-i identifica nevoile si a-i oferi cele mai bune solutii la problemele sale.

Descrierea companiei

TOTAL ELECTRIC este o companie romaneasca de prestigiu, distribuitor oficial si importator de materiale electrice necesare pentru instalatii electrice, automatizari, iluminat tehnic, rezidential, stradal, ventilatie, control industrial si medie tensiune.

Total Electric Brasov

Tip Job:

Permanent / Full time

Oras:

Brasov

Oferta:

Se ofera oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica, masina de serviciu, telefon mobil, salariu fix + comision din vanzari, tichete de masa, si oportunitati de training si dezvoltare.